KURS JĘZYKA WŁOSKIEGO

Jeszcze 150 lat temu był uznawany za język martwy, ponieważ posługiwało się nim jedynie 2,5% ludności Włoszech.  Zamiast niego, używano dialektów. Od momentu utworzenia państwa włoskiego, stawał się na tyle powszechny, że obecnie stanowi obszar porozumienia dla ok. 80-125 milionów ludzi. Rolę w kształtowaniu się języka odegrał Dante Alighieri i jego „Boska Komedia”- autor używając swojego toskańskiego dialektu w XIII i XIV w. wpłynął na powstanie oficjalnego języka włoskiego, znanego dzisiaj. Jest on najbardziej podobny do łaciny ze wszystkich języków romańskich. Może także z tego względu jest w nim sporo złożonych „łamańców językowych” – najdłuższe słówko precipitevolissimevolmént oznacza „na łeb na szyję”. Co ciekawe, władając językiem włoskim z łatwością można porozumieć się z osobą mówiącą po hiszpańsku – w obu tych językach, jest sporo podobnych słów, które ułatwiają komunikację.

OFERTA

Tryb kursu: online

Termin kursu: październik 2024 r. – czerwiec 2025 r.

Grupa: od 4 do 8 osób

Wymiar godzinowy kursu: 100h

Częstotliwość spotkań: spotkanie raz w tygodniu, 3×45 min.

Termin spotkań: środa po godzinie 17:30

Cena kursu:

2 550 zł

Opcje płatności:

  • jednorazowa płatność: 2 422 zł (5% zniżki)
  • dwie raty: 2 x 1 275 zł
  • trzy raty: 3 x 892 zł

Cena kursu obejmuje wszystkie materiały do nauki.

Oferta kursów indywidualnych została stworzona z myślą o najbardziej wymagających Klientach.  Dostosujemy się do oczekiwań Kursantów w zakresie:

* Metody nauczania

* Częstotliwości spotkań

* Zakresu programu nauczania

* Miejsca, gdzie kurs będzie się odbywał 

KOSZT KURSU: USTALAMY INDYWIDUALNIE

By zgłosić się na kurs należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Przy zgłoszeniu należy zadeklarować poziom językowy kursu, na który chcesz uczęszczać. Jeśli nie jesteś przekonany, który poziom językowy najlepiej odzwierciedla Twoje umiejętności, skontaktuj się z Biurem Kursów: kursy@wsjo.pl

*Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (ang. Common European Framework of Reference for Languages) wyrożnia sześć poziomów biegłości językowej: A1 – początkowy/początkujący, A2 – podstawowy/przed średnio zaawansowanym, B1 – niższy średnio zaawansowany, B2 – wyższy średnio zaawansowany, C1 – zaawansowany, C2 – biegły/profesjonalny. Poziom A1 odpowiada najmniejszej biegłości, a poziom C2 – największej. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.