DOFINANSOWANIE
Baza Usług Rozwojowych

Stałe podnoszenie kompetencji zespołu to jeden z kluczowych elementów strategii firmy, który decyduje o jej konkurencyjności. Jak jednak ograniczyć koszty szkoleń a skorzystać z możliwości rozwoju dla Twojej firmy? Szkolenia z dofinansowaniem pomogą Ci podnieść kompetencje Twoich pracowników bez ponoszenia ogromnych środków. Wyższa Szkoła Języków Obcych posiada odpowiednie certyfikaty i może oferować szkolenia dofinansowane z Funduszy Europejskich.

Najważniejsze informacje:

Co to jest Baza Usług Rozwojowych?

Baza Usług Rozwojowych jest platformą prowadzoną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). BUR oferuje dofinansowanie do usług szkoleniowych i doradczych z funduszy europejskich (Europejski Fundusz Społeczny).

Baza Usług Rozwojowych jest bezpłatna. Aby skorzystać oferty trzeba założyć darmowe konto.

Poziom dopłat do szkoleń z BUR wynosi od 50% do 80% w zależności od województwa i wielkości przedsiębiorstwa.

Z dofinansowania, które oferuje Baza Usług Rozwojowych (BUR) mogą skorzystać:

 • pracownicy zgłaszani przez mikro, małego lub średniego przedsiębiorcę,
 • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą,
 • podmioty z wszystkich województw,
 • w niektórych województwach dofinansowanie przysługuje również osobom fizycznym.

Dofinansowanie przyznawane jest w formie refundacji kosztów usługi rozwojowej lub w formie bonów w zależności od województwa.

Przedsiębiorca zgłasza się do tzw. operatora, czyli instytucji wybranej do realizacji zadań związanych z dofinansowaniem usług rozwojowych dla firm.
Przedsiębiorca (po weryfikacji przez operatora w kontekście spełnienia wymogów formalnych uzyskania dofinansowania) wskazuje za jaką łączną kwotę chce zakupić szkolenia dla siebie i swoich pracowników. W oparciu o zasady obowiązujące w danym województwie i wniosku firmy operator oblicza dla niej poziom dofinansowania i wydaje bon rozwojowy, który  stanowi gwarancję płatności za szkolenie, które wybierze przedsiębiorca lub w przypadku refundacji – promesę. Przedsiębiorca dokonując zakupu szkoleń (poprzez Bazę Usług Rozwojowych) płaci firmie świadczącej usługi rozwojowe otrzymanym bonem lub opłaca usługę ze środków własnych. Po zakończeniu usługi firma szkoleniowa rozlicza otrzymany bon u operatora a w przypadku refundacji operator zwraca część zapłaconych środków Przedsiębiorcy.

 1. Wybierz szkolenie – Wybierz szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb, z oferty WSJO, nasi specjaliści chętnie pomogą w doborze dla Was szkoleń dostosowanych do potrzeb firmy. Usługi opublikowane w Bazie Usług Rozwojowych są jedynie przykładowymi ofertami, nasi pracownicy mogą stworzyć dla Ciebie usługę dedykowaną tj. dokładnie dopasowaną do potrzeb szkoleniowych Twoich pracowników. 
 2. Załóż konto w BUR – Poprzez Bazę Usług Rozwojowych dokonujesz rejestracji na szkolenie, którym jesteś zainteresowany.
 3. Skontaktuj się z operatorem – Zgłoś się do operatora przypisanego do Twojego województwa, który pomoże Ci wypełnić wniosek szkoleniowy, a następnie przekaż mu wszystkie dokumenty.
 4. Podpisz umowę – Przy otrzymaniu dofinansowania konieczne jest podpisanie umowy z operatorem.
  Zapisz się na szkolenie – Zapisz się na szkolenie WSJO poprzez Bazę Usług Rozwojowych.
  Opłać szkolenie ze środków własnych (w przypadku systemu refundacyjnego) lub przekaż nam bon szkoleniowy.
 5. Zrealizuj szkolenie – Po odbytym szkoleniu, koniecznie oceń je w BUR, jest to konieczne w celu otrzymania refundacji lub rozliczeniu bonu szkoleniowego.

Naszą przykładową ofertę usług rozwojowych w Bazie Usług Rozwojowych znajdziesz TUTAJ.

Pamiętaj, że w nasi specjaliści mają również możliwość skonstruowania usługi dedykowanej, tj. dopasowanej dokładnie do Twoich potrzeb szkoleniowych.

Weronika Wrońska – specjalista ds. projektów unijnych i kursów językowych
Adres e-mail: kursy@wsjo.pl
Telefon: 664 457 284