KADRA

Lektorzy na kursach językowych:

Agata Dymek – język angielski

Lektor języka angielskiego z długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć indywidualnych i grupowych (także w firmach), lektoratów dla studentów oraz kursów certyfikacyjnych w obszarze praktycznej znajomości języka angielskiego oraz języka biznesowego.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu lektoratów i kursów z języka angielskiego: GE (wszystkie poziomy zaawansowania) oraz  kursów certyfikacyjnych z języka angielskiego, w tym też biznesowego: BEC (Vantage i Higher) oraz CAE.

Współtworzy programy nauczania i prowadzi  kursy j. angielskiego w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską (Europejski Fundusz Społeczny).

Była zaangażowana w realizację następujących projektów współfinansowanych przez UE w ramach EFS:

  • Papier na język- wizytówka wykształconego pracownika

  • Socialising – sztuka rozmowy w biznesie

  • Języki obce w biznesie

  • Język angielski w biznesie mmp

  • Język angielski w biznesie wielkopolskich mśp

  • Język angielski? – znam!

  • Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy III (kurs organizowany przez Polski Związek Niewidomych)

Ukończyła studia na The Nottingham Trent University & Wielkopolska Szkoła Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – tytuł MBA (podwójny dyplom – polski
i brytyjski), a także UAM w Poznaniu – uzyskanie tytułu magistra filologii.


Anna Owczarek – język angielski

Przygotowuję i prowadzę zajęcia „face-to-face” i grupowe, specjalistyczne oraz ogólne, dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników ukierunkowane na aspekt komunikacji w języku angielskim. Od prawie piętnastu lat wspieram dążenia moich uczniów do coraz efektywniejszego komunikowania się w języku angielskim i niezależnie czy są to dzieci, młodzi dorośli czy doświadczeni zawodowo profesjonaliści najważniejsze jest, aby motywować ich do aktywnego używania języka by byli w stanie pokonać strach przed mówieniem w języku obcym. Zajęcia dają mi ogromną satysfakcję, ponieważ uczestnicy za każdym razem mają więcej do powiedzenia i to po angielsku! Praca z taką grupa to sama przyjemność. Lektorka ukończyła Komunikację i zarządzanie zasobami informacji, studia magisterskie na UAM w Poznaniu, Filologię angielską, studia magisterskie na UAM w Poznaniu, Filologia angielska, studia licencjackie na Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Paweł Hoffmann – język niemiecki

Magister filologii germańskiej, specjalizujący się w języku obcym biznesowym. Prowadzi kursy języka niemieckiego na terenie Poznania oraz w Centrum Językowym Kontakt. Przeprowadza także kursy specjalistyczne np., dla księgowości w prywatnych firmach. Ze studentami prowadzi zajęcia z Praktycznej Nauki Języka Niemieckiego w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Jest pracownikiem w dziale księgowości z językiem niemieckim. Ponadto posiada zaświadczenie potwierdzające nadanie akredytacji egzaminatora. Dodatkowo na co dzień pracuje w Zespole Szkół Zawodowych , w klasach licealnych i technikum oraz w Szkole Podstawowej Specjalnej, gdzie pracuje z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym.

Beata Panfil – język angielski, język hiszpański

Doktor nauk humanistycznych. Specjalizacja – językoznawstwo stosowane. Prowadzi kursy języka angielskiego oraz hiszpańskiego (ogólne, egzaminacyjne, biznesowe; wykłady z języka i kultury). Posiada doświadczenie zawodowe w takich dziedzinach jak: języki obce, językoznawstwo, glottodydaktyka czy pedagogika.

Dorota Kudła – język angielski

Magister filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wieloletni wykładowca tego języka na Politechnice Poznańskiej. Ze szczególną sympatią prowadzi kursy językowe dla osób 50+ a obecnie także dla osób słabowidzących. Systematycznie bierze udział w szkoleniach metodycznych i konferencjach organizowanych przez SERMO, CJK PP, IATEFL, Pearson, Cambridge University Press.

Katarzyna Wajnert – język niemiecki

Magister Filologii Germańskiej UAM. Lektor i nauczyciel akademicki (WSZiB w Poznaniu, KJO UAM w Poznaniu, WSJO w Poznaniu), lektor szkół językowych „Profi-Lingua”, „Omnibus”, „ Moose”, „Cieślak & Nowak” w Poznaniu. „Lubię ludzi i swoją pracę, jestem kreatywna i łatwo dostosowuję się do nowych wyzwań.” 

Małgorzata Chabierska – język angielski

Lektorka języka angielskiego. Posiada tytuł magistra filologii angielskiej oraz nauczyciela dyplomowanego, a także jest Egzaminatorem OKE w Poznaniu z zakresu egzaminu maturalnego i gimnazjalnego z języka angielskiego. Ukończyła również podyplomowe studia na UAM w Poznaniu w zakresie tłumaczenia pisemnego i ustnego. Na co dzień uczy w Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny w Poznaniu, a także prowadzi kursy językowe grupowe oraz indywidualne, również w ramach projektów unijnych oraz zajmuje stanowisko tłumacza kontraktowego w Banku Zachodnim WBK.

Monika Kudlińska – język angielski

Metodyk, egzaminator maturalny, nauczyciel, lektor i wykładowca języka angielskiego. Absolwentka Uniwersytetu im .Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania zarówno ze studentami jak i ze Słuchaczami kursów językowych. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w kilku poznańskich liceach.

Paulina Bąkowska – język angielski

Magister filologii angielskiej z przygotowaniem pedagogicznym i nauczyciel dyplomowany. Posiadam doświadczenie w pracy z uczniem indywidualnym jak i z grupami uczniów na różnych poziomach zaawansowania i w różnym wieku. Uczyłam i uczę zarówno ogólnego angielskiego jak i bardziej specjalistycznego tj. biznesowego, medycznego czy technicznego. Lektorka ukończyła również kurs Business and Technical English na Uniwersytecie Maltańskim, a także kurs egzaminatora maturalnego.

Renata Chuda – język angielski

Absolwentka Filologii Angielskiej w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu (BA) oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (MA) oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu (MA). Obecnie jest doktorantką Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ośmiu latprowadzi własną działalność gospodarczą. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego oraz pisaniem artykułów o tematyce motoryzacyjnej. Jest zagorzałą fanką Formuły 1, której poświęca nie tylko swój czas prywatny, ale uczyniła z niej także podstawę swojej ścieżki naukowej. Można ją spotkać na wielu europejskich torach wyścigowych. W dalszym ciągu lubi się uczyć. Swoją wiedzę poszerza na różnorakich konferencjach, szkoleniach i seminariach, m.in. w Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej (International Olympic Academy) w Antycznej Olimpii w Grecji podczas ’20th International Seminar on Olympic Studies for Postgraduate Students’.

Stanisław Żurakowski – język angielski

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu na kierunku filologia angielska. Posiada stopień nauczyciela mianowanego. Uczył języka angielskiego w szkołach językowych i liceach w kraju jak i za granicą – regularnie współpracował ze Szkołą Językowa EAC Language Centres w Szkocji jako lektor na kursach wakacyjnych oraz ze Szkołą Językową Oscars w Edynburgu, gdzie nauczał języka angielskiego młodzież z różnych krajów europejskich. Prowadzi kursy językowe dla Polskiej Akademii Nauk, zajęcia indywidualne oraz grupowe w firmach z różnych branż. Jest wykładowcą i lektorem w Wyższej Szkole Języków Obcych.